Michał Sadłowski
Dyrektor Centrum Badań nad Państwowością Rosyjską oraz Fundacji Instytutu Prawa Wschodniego im. Gabriela Szerszeniewicza. Doktor nauk prawnych, historyk państwa i prawa, adiunkt w Zakładzie Historii Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w dziejach ustroju Imperium Rosyjskiego, ZSRR, Polski Ludowej oraz wybranych państw z obszaru poradzieckiego. Autor wielu publikacji naukowych, popularnonaukowych i publicystycznych.
Patryk Kalinowski
Doktorant w Pracowni Prawa Żywnościowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; przygotowuje pracę doktorską w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego; członek zarządu Fundacji i ekspert Instytutu Prawa Wschodniego im. G. Szerszeniewicza; prawnik w Centrum Prawa Żywnościowego i Produktowego A. Szymecka-Wesołowska, D. Szostek Sp.k., gdzie doradza przedsiębiorcom z branży spożywczej oraz FMCG; autor publikacji z zakresu prawa rolnego i żywnościowego Polski, Unii Europejskiej oraz państw obszaru postradzieckiego; prelegent na krajowych i zagranicznych konferencjach i panelach dotyczących sektora spożywczego.
Bartłomiej Banasiewicz
Politolog, współzałożyciel Polskiego Instytutu Dyplomacji Sportowej. Analityk w Instytucie Prawa Wschodniego im. Gabriela Szerszeniwicza i Centrum Badań nad Państwowością Rosyjską. Od lat zainteresowany relacjami między sportem a polityką, szczególnie na obszarze poradzieckim. O piłce nożnej pisze również na portalu Futbolowa Rebelia. Twórca kanału Wielka Szachownica. Wyróżniony podczas międzynarodowej konferencji „Three Seas One Opportunity” za wystąpienie „Działalność Viktora Orbana i Fideszu w świecie sportu a nieporozumienia z państwami Trójmorza”. Wielokrotnie przemiawial podczas konferencji naukowych w Polsce i Ukrainie. Autor opracowań w monografiach naukowych, współtwórca raportu „Paryż 2024. Bezpieczeństwo, ekonomia i geopolityka Igrzysk Olimpijskich”.
Maciej Musiał
Analityk zajmujący się tematyką Kaukazu. Jego badania koncentrują się głównie na konflikcie armeńsko-azerbejdżańskim oraz relacjach Kaukazu z Federacją Rosyjską. Z wykształcenia historyk, współautor monografii “Upadek Królestwa Armenii w latach 363-428. Armenia między Cesarstwem Rzymskim, a Imperium Sasanidów”.
Kacper Knochowski
Analityk danych. Studiuje Big Data na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Data Science na Politechnice Warszawskiej, łącząc zaawansowaną analizę danych z naukami społeczno-ekonomicznymi. Pasjonuje się historią Stanów Zjednoczonych oraz nowymi technologiami, w szczególności sztuczną inteligencją i rynkiem półprzewodników.
Jakub Pelc
Absolwent studiów licencjackich oraz magisterskich na kierunku Studia Wschodnie, Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zainteresowania badawcze obejmują: kwestie bezpieczeństwa na obszarze postradzieckim, politykę zagraniczna i wewnętrzna Federacji Rosyjskiej, a także sytuacje narodowościową byłych republik ZSRR